Életpálya szakaszok pénzügyi tervezői szemmel
Tanulók, Egyetemisták.
Ebben az életszakaszban nő az önállóság és megkezdődik a szülőktől való elszakadás. A tanulók gyakran más városban folytatják tanulmányaikat, kollégiumba költöznek vagy lakást bérelnek. Emellett sportolnak, keresik a különböző szórakozási lehetőségeket, szívesen utaznak és belevetik magukat a párkapcsolatok sűrűjébe. A szabadság mindent elsöprő érzése mellett felmerül a kérdés: miből finanszírozzam mindezt?
Diákmunka: A fiatalok jellemzően életvitelük finanszírozására szánják az így szerzett jövedelmet, megélhetésre költik, szórakozásra vagy albérletre. A felsőoktatási költségek fedezésére az így szerzett összeg kevés!
Diákhitel: Ez is egy lehetséges megoldás, ekkor azonban készüljünk fel arra, hogy hosszú távra adósodunk el, több évtizedre, viszonylag magas kamatterhek mellett.
Az életpálya szakaszra jellemző pénzügyi kérdések
Reméljük, egyre többen adják azt a választ, hogy itt az idő hozzányúlni a külön erre a célra félretett megtakarításhoz, melyet egy alapos pénzügyi terv elkészítése után képeztek. Belegondolt már abba, ha a születéstől számítva egy szülő stratégikusan építi ezt az alapot, akkor a gyermek 18 éves korára megerőltetés nélkül fel tudja építeni a szükséges tőkét! Nézze meg a kifejezetten erre a célra összeállított LIFESTART életkezdési stratégiát!
Már ebben az életszakaszban is fontos pénzügyi döntéseket kell meghoznunk, s a megélhetési források előteremtésén kívül is vannak még feladataink.
Mik a legfontosabb pénzügyi tervezési feladatok?
- Megélhetési és lakhatási költségek finanszírozása
- Képzési költségek finanszírozása
- Diákhitel (?)
- Folyószámla, pénzkezelés
- Ifjúsági bankbetét, megtakarítási számla
- Egészségbiztosítás, élet- és balesetbiztosítás
A Pénz-Navigátor elkészítette Magyarország egyik legkomplexebb személyes pénzügyi elemző felületét.
Kalkuláljon, hogy mik az Ön számai, s így látni fogja, hogy hogyan építse fel saját pénzügyi rendszerét Önnek optimálisan!
Hozza ki a legtöbbet pénzügyeiből!
Iratkozzon fel hírlevelünkre és elküldjük Önnek az “Innovatív pénzügyi gondolkodásmód” c. tanulmányunkat, illetve a 10+1 részes “Holisztikus pénzügyi portfólió” c. sorozatot.
Tudnia kell, hogy a honlapon és a hírleveleinkben megjelenő információk, tájékoztatók nem minősülnek üzleti ajánlatnak, befektetési tanácsnak vagy ajánlásnak. A leírások edukációs céllal készültek. A feltüntetett múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőre nézve. Ha ilyen adatokat lát, azok a saját befektetéseinkből származnak, amivel nagyon elégedettek vagyunk, ezért szívesen megosztjuk Önnel is. A befektetési ügyletek kockázattal rendelkeznek, esetükben nincs sem tőke-, sem hozamgarancia. Befektetési stratégia választását követően tájékozódjon alaposan az adott ügyletben kiválasztott pénzügyi konstrukciók hivatalos közvetítőjétől a szerződés(ek) paramétereiről. Pénzügyi közvetítés és szerződéskötés csak így történhet, mi ezt a helyzetet szeretnénk megfelelően előkészíteni, s stratégiáinkkal edukálni Önt. De a stratégiák ismerete csak kiegészítheti, s nem helyettesítheti a folyamat végén kiválasztott konstrukció szerződéses feltételeit. Tájékozódjon körültekintően!